מקלחונים ברעננה

מקלחונים ברעננה הם ללא ספק פרט חשוב מאוד אצל המשפצים / הבונים בעיר. מה חשוב לדעת על תחום המקלחונים לפני שמזמינים איש מקצוע ומתקינים מקלחון?

המקלחון מהווה פתרון מצוין לחדר רחצה קטן, שאין בו מקום לאמבטיה, קל לנקות אותו, ובעת הרחצה לא מרטיבים את כל חדר הרחצה.

בערים כמו רעננה יש לא מעט בתי אב המצריכים שיפוץ ומעבר למקלחון במקום אמבטיה, המקלחון הינו אידיאלי להתקנה בחדר הרחצה, ממספר סיבות: ניתן למקם אותו בכל חדר רחצה, ניתן לערוך בו מקלחת מהירה, החוסכת בהוצאות המים, והעיצוב שלו משדרג את החדר כולו. מחפשים מקלחונים ברעננה? הגעתם למקום הנכון!

 

הפתיחה של המקלחונים

פתיחת המקלחון יכולה להיעשות בשתי דרכים:

 

פתיחה על ידי הזזת הדלת

במקלחון זה הדלת נעה על גבי מסילה, ובגלל שאין צורך בפתיחת הדלת, אפשר להשתמש בו, גם עבור חדר רחצה קטן וצפוף. המסילה של המקלחון, מותקנת בדרך כלל ברצפת החדר, כך שקיים בו איטום טוב יותר, והמים אינם זולגים ממנו החוצה.

 

פתיחה על ידי דלת צירים

במקלחון זה, נפתחת הדלת פנימה או החוצה, בעזרת דלת המורכבת על ציר. עקב זאת, מקלחון זה דורש מרחב רב יותר, מזה בעל דלת ההזזה. העדיפות שיש למקלחונים אלו על הנפתחים בהזזה, הוא שאין להם מצבורי לכלוך ועובש.

מקלחונים ברעננה
מקלחונים ברעננה

צורות שונות של מקלחונים

קיימות צורות שונות של מקלחונים, לדוגמה:

 

הפריסטנדינג

מקלחון זה ניתן למקם במרחב חדר הרחצה, בלי צורך בתמיכה כלשהי על ידי הקירות. המקלחון מתאים לחדר רחצה גדול, שאין בו את הצורך לניצול מקסימלי של השטח, או לחסכון בשטח.

 

הפינתי

את המקלחון הפינתי יש צורך למקם בין 2 קירות, באופן הסוגר את אחת הפינות של החדר. זהו המקלחון הנפוץ, מבין סוגי המקלחונים הקיימים כיום בשוק, בעקבות היכולת שלו לחסכון במקום, וכן ביכולתו להתאים לחדרי רחצה רבים. מקלחון זה מגיע בכמה עיצובים:

 

הפינתי הרגיל

זהו מקלחון שיש לו שתי דפנות, ותוחם את הפינה עם זווית בת 90 מעלות. הצורה שנוצרת הינה מלבנית, כאשר שתיים מהדפנות הן קירות והשתיים האחרות הן דלת.

הפינתי המעוגל: זהו מקלחון שיש לו דופן אחת בלבד, בצורה עגלגלה, המשמשת כדלת המקלחון.

 

הפינתי הקטום

למקלחון זה יש שלוש צלעות, העשויות מזכוכית, והרעיון של מקלחון זה הוא הקטנת הצלעות מגודלן הרגיל, באופן המאפשר מקום רב יותר בתוך חדר הרחצה. אי לכך, מקלחון זה הולם גם לחדר קטן.

 

החזיתי

מקלחון זה עושה שימוש ב- 3 מקירות חדר הרחצה. המקלחון עשוי מחלק אחד המשמש כדלת המקלחון, ויוצר עם שאר הקירות עליהם הוא נשען, את חלל הרחצה.

 

האמבטיון

האמבטיון הוא בעצם חוצץ העשוי מזכוכית, המותקן סביב האמבטיה, על מנת למנוע את זליגת המים ממנה והחוצה. לאמבטיון אופציות סגירה מגוונות, כגון: סגירתו באופן חלקי, סגירתו המלאה, ואף סגירתו כך שהאמבטיה עצמה הופכת להיות מקלחון.

הגודל של המקלחון

הגודל של המקלחון משמעותי, מבחינת מספר פרמטרים:

 

המידות של המקלחון

הגודל התקני של המקלחונים, הוא בדרך כלל 80 על 80 ס"מ ואף 90 על 90 ס"מ, כאשר הגובה הוא מקסימום 1.90 מטרים. במידה ורוצים מקלחון בעל מידות שונות, ניתן לקבל סיוע מזגג מקצועי שיבצע זאת. אולם, השינוי של מידות המקלחון, עלול לייקר את מחירו של המקלחון, בתוספת של 10 ואף 20 אחוז.

 

התאמה של המקלחון לאזור עם שיפוע הניקוז

ישנה חשיבות לתכנון המוקדם של גודלו של המקלחון, על מנת להתאימו באופן מדויק, למרחב הקיים עבורו במקלחת, ולשיפוע שיש לניקוז או לגודל האגנית שיש על הרצפה. זאת, על מנת שניתן יהיה לנקז את המים, בדרך מיטבית.

 

הפתח של המקלחון

ישנה חשיבות, שפתיחת המקלחון תהיה נוחה, ותאפשר כניסה נוחה לרחצה. אולם עדיף שהפתח לא יהיה גדול מידי, על מנת שלא יהיה קושי בעת הפתיחה או הסגירה של הדלת.

 

מקלחון עשוי מזכוכית

 

העובי המומלץ לזכוכית

במקלחונים העשויים זכוכית, עובי הזכוכית המומלץ הוא לכל הפחות של 6 מ"מ, על מנת שלא תהיה נוחה להישבר. למקלחון ההזזה, נחוצה זכוכית בעובי 6 מ"מ לעמידות טובה, על מנת שהכובד שלה לא יקשה על הפתיחה. לעומת זאת, במקלחון עם דלת נפתחת, נחוצה זכוכית בעובי 8 מ"מ לכל הפחות, וזאת למען עמידות גבוהה יותר משבירה.

 

זכוכית שעומדת בתקן

למען הבטיחות, חשוב מאוד לבדוק שהזכוכית ממנה עשוי מקלחון, הינה זכוכית העומדת בתקן המכון לתקנים בישראל, ושהיא אחד משני מינים אלו, או שניהם גם יחד:

 

הזכוכית הרבודה

כלומר זכוכית העשויה משכבה על גבי שכבה, וביניהן דבק. כאשר זכוכית זו נשברת, הרסיסים שלה אינם מתפזרים לכיוונים שונים, אלא נשארים דבוקים לשכבת הדבק. ניתן לבדוק האם הזכוכית רבודה על ידי בדיקה עצמאית.

 

הזכוכית המחוסמת

התהליך של חיסום הזכוכית, נעשה בעזרת חימומה על ידי חום רב ואז קירורה המיידי. התהליך מאפשר לה להיות עמידה הרבה יותר, מכל זכוכית אחרת, ולכן מומלץ להשתמש בה. כאשר זכוכית זו נשברת, היא מתרסקת לחלקים קטנטנים, הממזערים את יכולת הפציעה ממנה. ניתן לבדוק האם הזכוכית מחוסמת, בעזרת החותמת המוטבעת עליה.

 

עיצובים של זכוכית

הזכוכית השקופה, המגיעה במספר גוונים, וכן הזכוכית האטומה, המגיעה עם שילובי דוגמה של חספוס, או עם בשלוב זכוכית חלבית.

 

סיכום קצר לפני בחירת מקלחונים ברעננה

מקלחונים שונים האחד מהשני, בדרך הפתיחה שלהם: דלת הזזה או דלת הנפתחת פנימה. בנוסף, מיקום המקלחון בחדר הרחצה: בפינה, בחזית או הפריסטנדינג, שכל אחד מהם נתמך על מספר קירות שונה, כאשר הפריסטנדינג הינו עצמאי ואינו זקוק לתמיכה כלל.

אם אתם לקראת שיפוץ או החלפת אמבטיה ואתם מתגוררים באזור רעננה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אלינו לזגגות השרון כדי שאנחנו נדאג למקלחון הטוב ביותר עבורכם. לנו חשובות כל הדרישות שלכם ולנו יש את האפשרות לדאוג לשביעות רצונכם.

זגגות השרון
זגגות השרון

חברת זגגות השרון היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן