מקלחונים בכפר סבא

מקלחונים הם הדרך הנוחה שקיימת לרחצה, ויש להם מספר יתרונות כגון, הם זקוקים למקום מועט, נוחים, משמשים כחיץ בתוך חדר האמבטיה וכו.

המקלחון החליף את האמבטיה, שהייתה נהוגה ברב הבתים בישראל, עד לא מזמן. מגוון המקלחונים שקיים בכפר סבא הוא רב, ומתאפיין בעיקר, במקלחונים חזיתיים ומקלחונים פינתיים.
במדינות מסוימות נהוגה בנייה של חדר רחצה גדול, שמותקן בו מקלחון גדול ואף אמבטיה גדולה. אולם בארצנו, בה קרקע היא מצרך יקר, יש עדיפות להרחבת החדרים האחרים, והסתפקות בחדר רחצה מצומצם.

 

ההבדל בין מקלחון חזיתי לפינתי

קיימים מספר הבדלים משמעותיים בין מקלחון חזיתי לפינתי:

 

מספר הקירות אליהם הוא מחובר

ההבדל העיקרי בין המקלחון החזיתי לזה הפינתי, הוא בראש ובראשונה במספר הקירות אליהם הוא מחובר.

במקלחון פינתי, 2 מתוך 4 חלקיו, הם בעצם קירות חדר הרחצה, לעומת המקלחון החזיתי בו 3 חלקים מתוך 4 הם קירות, כאשר החלק האחד שהוא המקלחון, משמש כדלת כניסה למקלחון.

מקלחונים בכפר סבא
מקלחונים בכפר סבא

חסכון במקום

מקלחון פינתי חוסך במרחב, כיוון שמיקומו הוא בפינת חדר הרחצה, והוא גם נפוץ מאוד בארץ, עקב הגודל המינימלי שלו, ויכולתו לניצול מקסימלי של השטח, הקיים בחדר הרחצה. לעומתו למקלחון חזיתי נחוץ יותר מקום.

 

הגודל

המקלחון החזיתי בדרך כלל גדול מזה הפינתי, כך שהוא פרוס על שטח גדול בחדר הרחצה. באופן זה מתקבל מרחב רחצה נוח ומרווח, שבתכנון נכון יכול אף להתאים לשניים.

 

העיצוב

כיוון שהמקלחון, בנוסף לפונקציונליות שלו הינו גם פריט עיצובי, למקלחון פינתי משמעות עיצובית קטנה יותר, עקב המיקום הפינתי. לעומתו, למקלחון החזיתי משמעות עיצובית גדולה הרבה יותר, עקב גודלו ונוכחותו הרבה יותר, בחדר הרחצה.

 

השימוש

כאשר משתמשים במקלחונים, התחושה שיש ברחצה במקלחון פינתי היא פרטית, עקב המרחב המוגן והפינתי שמקלחון זה יוצר, שנועד רק למען רחצה. לעומת זאת, התחושה שיש ברחצה במקלחון החזיתי, היא של מרחב, כאילו שהרחצה מתקיימת בכל החדר.

 

אמבטיון

מקלחון נוסף הקיים כיום בשוק הוא האמבטיון. זהו מקלחון נמוך שנועד על מנת להקיף את האמבטיה, כדי שהמים לא ישפריצו ממנה לחלל החדר. האמבטיון מהווה בעצם תחליף משופר לווילון האמבטיה.

 

מקלחונים בכפר סבא – צורות מובילות

מקלחונים מופיעים במספר צורות, המבדילים אותם האחד מהשני, כאשר שני מאפיינים משמעותיים, הם צורת פתיחת המקלחון וצורת הדופן שלו.

צורת פתיחת המקלחון

קיימים שני סוגים של פתיחת מקלחון, האחד שנפתח על פני מסילות, שניתן להחליק עליהן את הדלת, והשני שדלתו מחוברת בעזרת צירים לקיר חדר הרחצה.

 

הצורה הכללית שיש למקלחון

קיימות כמה צורות של מקלחונים כגון: מלבני, עגול וקטום. המקלחון העגול וגם זה הקטום שניהם מקלחונים פינתיים אולם למקלחון הקטום יש 5 דפנות במקום רק 4.

צורתו של המקלחון, גם משפיעה בדרך כלל על דרך פתיחתו. כך לדוגמה, הצורה של מקלחון פינתי תהיה בדרך כלל מרובעת, ודרך הפתיחה שלו, תהיה בעזרת הדלת המותקנת על גבי צירים, אלא אם כן הוא רב מידות, מה שמאפשר במקרה כזה, יצירת דלת הזזה. לעומת זאת, בהתקנת מקלחון עגול, ניתן להשתמש בשני סוגי הפתיחה: מסילה או צירים, אולם לרוב תהיה פתיחתו על ידי דלת ההזזה.

 

זכוכית – כן או לא

החומרים הנפוצים מהם עשויים המקלחונים הם, פלסטיק וזכוכית, כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. בטבלה הבאה, ניתן לראות את ההבדלים השונים בין שני סוגי המקלחונים, על פי המאפיינים השונים:

 

מאפיינים פלסטיק זכוכית
עיצוב מגיע במגוון דגמים ועיצובים מגיע עם זכוכית שקופה, חלבית או חלבית למחצה, בעל מראה וסגנון מעוצב
בטיחות בטיחותי הזכוכית צריכה להיות מחוסמת או רבודה, שהעובי שלה הוא בין 8 ל 10 מ"מ
עמידות בעל עמידות רבה עמיד
תחזוקה שוטפת רצוי להשתמש בכרית רכה ובחומר המיועד לפלסטיק קל לניקוי
תוחלת חיים תוחלת חיים רבה תוחלת חיים רבה
מחיר מחיר זול יחסית לזכוכית מחיר יקר יחסית לפלסטיק
שימוש עם ילדים מתאים לשימוש לבית עם ילדים רכים מתאים לשימוש לבית עם ילדים רכים אולם דורש השגחה

 

התקנת מקלחון

התקנת מקלחון יכולה להיעשות בשתי צורות: באופן ישיר על רצפת חדר הרחצה, אולם יש צורך בשיפוע על מנת לנקז את המים, ואילו הצורה השנייה נקראת התקנה אגנית.

בהתקנה זו, מוסיפים מעין אגן ניקוז למקלחון, העשוי מחרס או מחומר אקרילי, על מנת לא לאפשר למי הרחצה לגלוש אל חדר הרחצה, אלא להתנקז באופן ישיר אל פתח הניקוז.

 

המאפיינים לבחירת מקלחון

על מנת לבצע בחירה נכונה, המתאימה לחדר הרחצה שלכם, כדאי לבדוק את האפשרויות השונות שיש עבור מקלחונים בכפר סבא, בתצוגות השונות המציגות מקלחונים.

באופן זה, ניתן להתרשם מהקולקציות השונות, לבחון את המקלחונים מקרוב, לבדוק את ההבדלים ביניהם ורק אז להחליט.

בנוסף, חשוב לזכור להתאים את המקלחון, לשטח שקיים עבורו בחדר הרחצה, לרכוש מקלחון שיאפשר הנאה ונוחות מרבית בעת הרחצה, מעוצב כך שיתאים לעיצוב של חדר הרחצה ואף לעיצוב הבית כולו.

 

לסיכום

ישנם 2 סוגים מרכזיים של מקלחונים, הקיימים כיום בשוק: המקלחון הפינתי והמקלחון החזיתי, שניתן לרכוש עם פתיחה שונה, מפלסטיק או מזכוכית. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו, במספר הקירות אליהם הוא מחובר, מיקומו בחדר הרחצה, גודלו, עיצובו, ועוד.

זגגות השרון
זגגות השרון

חברת זגגות השרון היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן