מקלחונים בהרצליה

בטרם בוחרים מקלחון לחדר הרחצה, יש צורך לבדוק מספר מאפיינים חשובים, כגון: האם החומר ממנו עשוי המקלחון עומד בתקנים הישראלים, איזה סוג פתיחה עדיפה, לחדר הרחצה הספציפי שאליו מיועד המקלחון, כיצד עוצרים את המים מלזרום אל מחוץ למקלחון, ולהרטיב את חדר הרחצה ועוד. אז אם אתם מחפשים מקלחונים בהרצליה או בכלל כדאי שתמשיכו לקרוא

תקנים לזכוכית של המקלחון

על פי התקנים הישראלים, על הזכוכית של המקלחון להיות בטוחה לשימוש, מה שאומר, שהיא צריכה להיות זכוכית שעברה תהליך של חיסום, וכן הזכוכית הרבודה. 

  • הזכוכית המחוסמת – עוברת תהליך של חימום בחום גבוה ואז מיד קירור, תהליך זה מחזק את הזכוכית, וכאשר היא מתנפצת, השברים אליהם היא מתפרקת, הינם קטנטנים והסיכוי להיפגע מהם כמעט ולא קיימת.
  • הזכוכית הרבודה – מורכבת משכבות זכוכית המודבקות אחת לשנייה, בעזרת סוג מסוים של דבק. כאשר היא מתנפצת, החלקים שלה נותרים מחוברים לשכבת הדבק, ואינם נפוצים בכל מקום, באופן בו הסיכוי להיפגע מהם, קטן ביותר.

 

העובי של הזכוכית למקלחון

במקרה שזוהי זכוכית הזזה על גבי הציר, והגובה שלה הוא לפחות 2.30 מטרים, העובי שלה צריך להיות לכל הפחות 8 מ"מ. במידה וגובה הוא מעל 2.30 מטרים, יש צורך בעובי של 10 מ"מ.

מקלחונים בהרצליה
מקלחונים בהרצליה

איזה מקלחון עדיף

על מנת להחליט איזה מקלחון עדיף עבורכם, יש צורך לקחת בחשבון את המיקום המיועד עבורו, וכמובן מהו העיצוב שאתם מעדיפים. במקרים מסוימים הבחירה של סוג המקלחון: חזית או פינה, לא תלויה בכם, אלא נגזרת מהתנאים שיש לכך בחדר הרחצה. אפשרות נוספת היא רכישת מקלחון מותאם באופן אישי, שמגיע על פי המידות המתאימות לחדר הרחצה, אולם דורש תקציב רב יותר, מזה המוכן מראש. המקלחון הפינתי מנצל את פינת חדר הרחצה ואינו דורש מקום רב, לעומתו המקלחון החזיתי, מתאים לחדר רחצה מרווח, שאין בו בעיה של מרחב. במקלחון הפינתי מותקן הטוש בצורה אלכסונית בפינה, לעומת מקלחון חזיתי בו מותקן הטוש באמצע ממש מעל המתקלח.

 

בחירת סוג הדלת של המקלחון

בחירת סוג הדלת, גם היא תלויה בחדר הרחצה שלכם, אולם אם ניתן לבחור, רצוי לרכוש מקלחון עם דלת הנפתחת החוצה ופנימה. זאת למרות שדלת זו לוקחת מרחב נוסף מחדר הרחצה, היא נוחה לניקוי ובנוסף מחירה זול, מדלת ההזזה המותאמת באופן אישי. יתרון שיש לדלת הזזה המותאמת באופן אישי, שהתזוזה שלה אינה נעשית בתוך המסילה, אלא בעזרת המוט העליון. דלת ההזזה המגיעה ברכישת המקלחון המוכן, הינה בעייתית בעיקר עקב המסילה. זאת כיוון, שאט אט נוצרת הצטברות של מים בתוך פס המסילה, וכן אבק ולכלוך, הגורמים לחלודה ואף לריחות קשים, ובנוסף, אי אפשר לגרוף את המים אל המקלחון, בעת שטיפה של חדר הרחצה.

 

ניקוז המים במקלחון

עוד דבר שצריך לחשוב עליו כאשר בוחרים מקלחון, היא הדרך הטובה ביותר לנקז את המים, כאשר האופציות הן:

  • להשקיע בריצוף משופע – באזור בו הולך להיות ממוקם המקלחון, כך שאפשר לרצף באותו הסוג של הריצוף, שכבר קיים בחדר הרחצה.
  • אגנית – היא מעין רצפה עם שוליים מורמים, המונחת על הרצפה הקיימת, עשויה חרסית ומונעת מן המים לזרום מחוץ למקלחון. החיסרון שלה הוא הקטנת מרחב המקלחון, אין יכולת לגריפת המים שנוזלים מחוץ למקלחון, ובנוסף לא נוח לשטוף את חדר הרחצה, כיוון שאין אפשרות להשתמש בניקוז שיש במקלחון לשם כך. אולם, זהו פתרון זול יחסית, ובמקרים מסוימים, לדוגמה בדירה שכורה, זו יכולה להיות אפשרות זולה ונוחה.

התקנת המקלחון

השלב בו מודדים את המקלחון הוא שלב קריטי בהתקנתו, זהו השלב שבו עלולות להיות טעויות, אי לכך, קיימת חשיבות רבה, לבחירה באיש מקצועי העובד בצורה מדויקת ואמינה. חלק גדול מהקירות שיש בארץ, אינם ישרים לחלוטין, מה שמצריך חיתוך של זכוכית על פי זווית הקיר העקום, שאם לא כך, יהיה צריך למלא את הרווח הגדול שייווצר בין הקיר לזכוכית, בהרבה סיליקון. לאורך זמן מראה הסיליקון מועם, והוא הופך לאפרפר ומשמש אף כמצע פורה לגידול עובש.

בנוסף, חשוב לתכנן מראש מה מעוניינים להוסיף למקלחון, עוד בשלב מוקדם, כי לאחר ההתקנה, יהיה בדרך כלל, קשה יותר לבצע זאת, ואף יקר יותר. לדוגמה: במקרה ומעוניינים בשילוב של מתלים על הדלת של המקלחון, אי אפשר לעשות קידוח אחרי שהזכוכית הורכבה. אפשר להדביק את המתלים, אולם מחיר ההדבקה רב, והדבק לא ניתן להסרה גם אם מתחרטים אחר כך, ורוצים לשנות את הבחירה.

 

טווחי מחירים של מקלחונים בהרצליה

המקלחונים מגיעים בטווחי מחיר שונים, התלויים בגודל של המקלחון, הצורה שלו, מאיזה חומר הוא עשוי, וכו. מחיר המקלחונים המופיע, הוא עבור כאלה המותאמים באופן אישי, על ידי איש מקצוע:

  • מחירו של המקלחון יכול לנוע מ- 1,500 ועד 4,000 שקלים.
  • המחיר של ההתקנה יכול לנוע מ- 200 ועד 600 שקלים.

בנוסף, כל תוספת כגון הרחבת מקלחון מעל המידות הרגילות, ייקר את מחיר המקלחון.

 

לסיכום

בבחירת מקלחון, חשוב קודם כל לבדוק שהזכוכית ממנה הוא עשוי, עומדת בתקנים הישראלים, והיא אחת מהשתיים: כזו שעברה תהליך של חיסום או זכוכית רבודה. בנוסף, חשוב להתאים את המקלחון לחדר הרחצה, מקלחון פינתי מתאים יותר לחדרי רחצה קטנים, שאין בהם מרחב גדול, ומקלחון חזיתי מתאים יותר לחדרי רחצה מרווחים, ולחוויית רחצה מרווחת.

מקלחון חזית זכוכית קבועה 8 מ״מ

זגגות השרון
זגגות השרון

חברת זגגות השרון היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן