מקלחונים בהוד השרון

המקלחון בנוסף להיותו פריט שימושי, הוא גם פריט פופולארי לחדרי רחצה קטנים, שאין להם את המרחב עבור אמבטיה, או בנוסף אליה. המקלחון חסכוני, ואינו דורש מקום רב בחלל חדר הרחצה, ניתן למצוא אותו במגוון של סגנונות ועיצובים, ועם שילובי זכוכית מעניינים.

באופן זה כל מי שרוכש מקלחון, יכול להחליט מהו התקציב שהוא מקדיש לשם כך, ומהו המקלחון המתאים לו ביותר.

 

פתיחת המקלחון

קיימים כיום בשוק, מקלחונים עם שתי צורות של פתיחת הדלת:

 • דלת מעל מסילה הנפתחת בהזזה – המתאימים לחדר רחצה קטן יחסית. מקלחון זה בעל יכולת איטום רבה, אולם הניקיון של המסילה, הוא פרויקט מורכב מעט ולא נוח. חשוב לדאוג לניקיון המסילה, על מנת שהלכלוך והאבנית המצטברים בה, לא יפגעו ביכולת של הדלת להיפתח ולהיסגר.
 • דלת הנפתחת החוצה ופנימה – שנדרש מעט יותר מקום עבור הפתיחה שלה. מקלחון כזה הינו בעל יכולת איטום פחותה, וניקוז המים תלוי לרוב בנטיית השיפוע הקיימת ברצפה. רצוי לשלב את המקלחון, עוד בזמן תכנון הבית, וכך לא נוצר מצב, שצריך להוסיף את המקלחון לאחר סיום הבנייה, כאשר אין לכך את התשתית המתאימה מבחינת שיפוע הרצפה.
מקלחונים בהוד השרון
מקלחונים בהוד השרון

צורות של מקלחון

 • המקלחון המרובע – מקלחון קלאסי, נפוץ ביותר, אולם תופס מרחב בחדר הרחצה, ולכן פחות מתאים במקרים של חדר רחצה קטן.
 • המקלחון המעוגל – זהו מקלחון שמחירו רב באופן יחסי, אולם הוא נחשב לאופנתי עקב צורתו העגולה, השוברת את מראה חלל חדר הרחצה הרגיל.
 • המקלחון הקטום – מתאים לפינת חדר הרחצה, המקלחון בעל פינה קטומה, והתחושה שהוא נותן, היא של מקלחון עם מרחב מצומצם. אולם זהו מקלחון נפלא לחדר רחצה קטן, בו מעוניינים למצות כל חלק אפשרי.
 • המקלחון החזיתי – למקלחון זה צורה של קובייה, הוא מורכב מ- 3 דפנות, והדלת שלו יכולה לנוע בהזזה. המקלחון מרשים ביותר את כל מי שנכנס לחדר הרחצה, והוא קיים במגוון של צורות, לדוגמה, מקלחון בעל מספר דלתות.
 • המקלחון הפינתי – מיועד להתקנה בפינת חדר הרחצה, וחסכוני מאוד במרחב. קיימים מספר סוגים של מקלחון זה, מקלחון עם 2 צלעות הקבועות לקיר וכן כזה שיש לו רק צלע אחת קבועה לקיר, זאת, על פי האילוצים שיש בכל חדר רחצה, והצורה הרצויה ללקוח. מקלחונים אלו מגיעים עם אפשרות פתיחה של דלת או שתיים.
 • האמבטיון – הוא בעצם שדרוג של וילון האמבטיה הישן והטוב, אולם במקרה זה הוא עשוי זכוכית ומקיף את האמבטיה, כך שלא ייווצר מצב של נזילת מים מעבר לאמבטיה, בעת הרחצה.

 

נעילת הדלת במקלחון

על מנת שהדלת של המקלחון לא תפתח תוך כדי הרחצה, והמים לא יגלשו מעבר למקלחון וירטיבו את החלל, מגיע המקלחון עם נעילה מסוימת. אופן הנעילה תלוי במחיר שתחליטו להשקיע במקלחון, וכן בסוג הפתיחה והסגירה שלו – דלת פתיחה או דלת הזזה. ההמלצה היא נעילת הדלת הנעשית בעזרת מגנט שקוף, המאפשר לסגור את הדלת בצורה אלגנטית, בשקט רב, וללא פגיעה בעיצוב הדלת.

לפני רכישת המקלחון

מה חשוב לבדוק בטרם רוכשים את המקלחון:

 • הגובה של המקלחון – הגובה של המקלחון, הינו מאפיין בעל חשיבות רבה, על מנת להתאימו במדויק עבור חדר הרחצה. הסטנדרט של המקלחונים הוא גובה של 180 ס"מ, אולם לגבוהים ביננו, קיימים גם כאלו בגובה של שני מטר, ועל פי גובה תקרת הבית.
 • האחריות של היצרן – ברכישת המקלחון ישנה חשיבות רבה, לבדיקת האחריות של היצרן. כדאי לבדוק לאיזו תקופה האחריות, מה היא כוללת, במקרה שיש צורך בתיקון המקלחון, על מי חלה עלות המשלוח ועוד.
 • התקן – חשוב לבדוק שהמקלחון תקני, על פי מכון התקנים הישראלי, זאת על מנת לרכוש מקלחון בטוח לשימוש.

 

מקלחונים העשויים מזכוכית

מקלחונים העשויים מזכוכית, מורכבים מסוגי זכוכית שונה, כגון הזכוכית השקופה בשילוב של זו החלבית, ובנוסף גם בטקסטורות שונות, חלקות או מחוספסות, שניתן ליצור מהם דוגמאות שונות על גבי המקלחון. המקלחון צריך להיות עשוי מזכוכית שעברה תהליך של חיסום, או מזכוכית שיש לה מספר רבדים. בשני המקרים בעת שבירת הזכוכית, הסכנה להיפצע מהשברים פחותה מאוד. גם העובי של הזכוכית משמעותי, ועובייה צריך להיות לפחות 8 מ"מ.

 

מה עדיף אגנית או ריצוף

במידה, ואין בחדר הרחצה מקום המיועד למקלחון מראש, ניתן ליעד לכך מקום, אולם חשוב מאוד ליצור ניקוז עם שיפוע מתאים, עבור המים. אפשר לרצף מחדש, ולהוסיף את אגן הניקוז לחדר הרחצה, והאפשרות השנייה היא הוספת של אגנית. זוהי מעין תוספת של מיכל, העשוי בדרך כלל מחרסית, המונע מהמים להתפזר בכל חלל חדר הרחצה. ריצוף הוא נוח יותר לשימוש, כיוון שהוא קל לניקוי וכן נוח לגרוף ממנו את המים. לעומתו האגנית היא בעלת שוליים מורמים כלפי מעלה, ולכן קשה לגרוף ממנה או אליה את המים, כאשר רוצים לשטוף את חדר הרחצה.

 

לסיכום

קיימים כיום בשוק מגוון רב של מקלחונים, המתאימים לחדרי רחצה שונים, על פי טעמם של הלקוחות. לדוגמה: המקלחון המרובע, המעוגל, הקטום, החזיתי והפינתי. חלקם חוסכים במקום, כמו המקלחון הפינתי, ומתאימים לחדרי רחצה קטנים, וחלקם מתאימים לחדרי רחצה גדולים, וניתן אף למקמם במרכז חדר הרחצה, כמו המקלחון החזיתי. חלקם מגיעים עם דלת הזזה וחלקם עם דלת שנפתחת על ציר.

זגגות השרון
זגגות השרון

חברת זגגות השרון היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן