מעקות זכוכית ואלומיניום

הרבה פעמים בחיים אנחנו לא נותנים חשיבות רבה לדברים שלאחר מכן מתבררים כחשובים מאוד ובעלי משמעות רבה לבטיחות ולעיצוב.

 

מעקות זכוכית ואלומיניום מחזיקים בחשיבות רבה הן לאסתטיות של המרפסת שלנו והן לבטיחות של האנשים שנמצאים שם. אף אחד מאיתנו לא מעוניין שמישהו בטעות יפול מן המרפסת או יפצע, וחוץ מפתרון הצללה מדובר באחד הדברים החשובים ביותר לבטיחותנו ובטיחות ילדנו במרפסת.

אז בואו ונבצע סקירה קצרה בכל הקשור לנושא.

 

מה זה מעקה בכלל?

לפני שנתחיל לדון בסוגים השונים של מעקות ומהם מעקות זכוכית ואלומיניום נבין מהו מעקה המרפסת בכלל. מדובר ברכיב בעל חשיבות רבה שהתפקיד שלו הוא למנוע נפילה מהמרפסת החוצה ולכן הוא נבנה לרוב בדופן המרפסת או בחלונות המחזיקים בסף נמוך.

ישנו תקן מסודר ועל גובה המעקה של המרפסת להחזיק ב- 105 ס"מ לפחות. ולכל סוג ישנו תקן אחר המשמש להתקנה ולכן יש הבחנה מסוימת בין מעקות זכוכית ואלומיניום.

מעקות זכוכית ואלומיניום
מעקות זכוכית ואלומיניום

מה ההבדל בין מעקות זכוכית ואלומיניום?

למעקות זכוכית ואלומיניום ישנם מספר הבדלים בעלי חשיבות. נתחיל בחומר, מעקות זכוכית עשויים מזכוכית ואילו מעקות אלומיניום עשויים מאלומיניום. זכוכית הנה חומר שקוף חזק באופן יחסי עמיד לשחיקה.

מה שהמיוחד בזכוכית זה שניתן לבצע איתה עיצובים בקלות רבה מאוד ובגלל זה משתמשים בה לדברים רבים וכך היא הגיע גם לעולם המעקות. לעומת זאת האלומיניום הוא יסוד מתכתי והוא בעצם מתכת רקיעה כסופה.

מדובר במתכת קלה בעלת צפיפות נמוכה מאוד ניתן לבצע איתו חישול בקלות וכן גם לבצע עימו עיצוב בקלות רבה.

 

הבדל עיצובי

הבדל נוסף בין מעקות זכוכית ואלומיניום הינו הבדל עיצובי. זכוכית מחזיקה בהיבט עיצובי קלאסי בעל פנים מודרניות רבות שאנשים רבים בוחרים להשתמש דווקא בו, הוא נותן תחושה של מרחב גדול במיוחד ורבים מן האנשים אוהבים להשתמש בזכוכית לשלל עיצובים שקשורים לבית.

אלומיניום לעומת זאת הינו בעל אספקט עיצובי אחר לגמרי ומשתמשים בו לעולמות רבים כמו יצירת חלקי מכוניות ומטוסים ואפילו משאיות ופסי רכבת. האלומיניום אף משמש כמסגרות חלונות ודלתות ומכיוון שאינו שקוף כמו הזכוכית אנחנו לא ניתן תחושה של מרחב פתוח וגדול כאשר נשתמש במעקות אלומיניום כמו שהיינו מקבלים אילו היינו משתמשים בזכוכית.

אך ניתן לבצע עיצובים רבים המעבירים תחושה קלאסית ונעימה גם כאשר נשתמש באלומיניום.

אז מה הם היתרונות של המעקות זכוכית ואלומיניום?

קודם כל הדבר שמהווה יתרון משמעותי וחשוב הינו היתרון של העמידות. זכוכית הנה אחד מן החומרים העמידים ביותר בטבע וכך גם האלומיניום. כלי הזכוכית שאנחנו מכירים בבית אשר נשברים מהר מאוד עשויים שכבות דקות של זכוכית, ולכן הם נשברים בקלות לעומת זאת מעקות הזכוכית יהיו עשויים שכבה עבה במיוחד של זכוכית כך שלבצע שבירה של מעקות הזכוכית מאוד קשה.

כך גם האלומיניום מהווה מתכת גמישה וחזקה מאוד ולבצע פגיעה במעקות האלומיניום מאוד קשה. לכן מעקות זכוכית ואלומיניום מומלצים קודם כל בזכות העמידות שלהם אבל לא רק. יתרון נוסף שמעקות אלו מחזיקים בוא הנה היתרון החשוב של האסתטיקה.

זכוכית הנה חומר מבריק ונהדר אשר רבים אוהבים לראות ואפילו לבצע עימו דברים הקשורים לעיצוב. פסלים, חומות וגדרות מזכוכית תמיד יהיו יפים יותר ואסתטיים יותר ואפילו יתנו לנו תחושה של מרחב גדול יותר. גם האלומיניום ניתן לבצע עימו בניה נוחה ויפה אשר לא תתלכלך ולא תשאיר סימנים מה שמהווה יתרון עצום לכל אחד ששונא סימני ידיים ואצבעות על המעקה שלו.

 

האם ניתן לשלב ביניהם?

הייחודיות של מעקות זכוכית ואלומיניום זה שאנחנו לא מחויבים לחומר אחד. ניתן לבצע שילוב מדהים בין השניים על ידי כך שניקח לדוגמא מעקות אלומיניום וניתן להם להחזיק את הזכוכית במרפסת. האלומיניום בניגוד לברזל לא יחליד ומאחר והמעקה יהיה עשוי גם הוא מזכוכית הוא יבצע הסתרה של הנוף ולכן מדובר במוצר שכיח במיוחד היום בשוק המעקות.

המעקה זכוכית הוא המודרני ביותר והוא נראה נהדר ואינו חוסם את הנוף והוא מחזיק במספר חסרונות אשר בעיקר סביב מחירו. התקנתו תהיה ארוכה יותר וכן גם יקרה יותר מאשר אם נבחר להשתמש במעקה אלומיניום לדוגמא.

 

ישנם עוד סוגים של מעקות?

חוץ ממעקות זכוכית ואלומיניום ישנו גם מעקה הברזל. מדובר במעקה הקלאסי ביותר הסורגים שאנחנו מכירים מן הבית של ההורים לרוב או מהבית שאנחנו שכרנו בבניינים היותר ישנים. הברזל הוא מחליק ודורש תחזוקה רבה ופוגע בנוף ומסתיר אותו לכן רבים בוחרים שלא להשתמש בו.

סוג נוסף הינו מעקה העץ המביא מראה כפרי וקלאסי אך אינו עמיד במיוחד בפני תנאי מזג האוויר. לכן רבים ממליצים להשתמש בעץ למעקות פנימיים יותר ולא למרפסת.

לכן כפי שאתם יכולים להבין למעקות זכוכית ואלומיניום ישנם יתרונות רבים הגוברים על החסרונות שלהם. הם משמשים המון לעיצוב הבית, תחזוקתם אינו שוטף והם מחזיקים בעמידות רבה אשר מחזיקה זמן רב. יתרונות וחסרונות נמצא בכל סוג של מעקה וכאשר אנחנו בוחרים באילו מעקות להשתמש אנחנו נצטרף לבחון את כלל האספקטים שישרתו אותנו באופן המיטבי.

למעקה חשיבות בטיחותית רבה לבית ולכן אסור לזלזל בבחירתו בשום פנים ואופן ואם אתם מעוניינים להתקין מעקות זכוכית ואלומיניום בביתכם, תעשו זאת בחוכמה ובזהירות רבה.

העבודות שלנו

זגגות השרון
זגגות השרון

חברת זגגות השרון היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן