איך לבחור ארון אמבטיה

חדר האמבטיה איננו חדר רגיל ככל חדרי הבית, זה ממש הספא האישי של כל אדם. בסוף כל יום, לאחר שעות עבודה רבות, כולנו אוהבים להיכנס לחדר האמבטיה ולהתרענן לקראת השינה. משכך, חדר האמבטיה אינו משמש אותנו רק כחדר טכני בו מאחסנים דברים, אלא הוא מהווה חדר בעל ערך עיצובי חשוב. 

אחד הדברים המרכזיים אליהם צריך לשים לב בחדר האמבטיה הוא, בחירת ארון אמבטיה איכותי וטוב. טרם בוחרים ארון אמבטיה, עלינו לשאול את עצמנו מספר שאלות: כיצד מתאימים בין הצרכים האישיים-משפחתיים שלנו לבין חלל החדר? איזה תפקידים הארון עתיד למלא? מה גודל הארון המתאים ביותר עבורנו? והאם נעדיף כיור שמונח על גבי משטח, או שמא כיור אינטגרלי? או בקיצור איך לבחור ארון אמבטיה – כל זאת ועוד – במאמר הבא.

 

איך לבחור ארון אמבטיה – פונקציונליות היא לב העניין

לפני שרוכשים רכב, אחד הדברים הבסיסיים שבודקים הוא – כמה נוסעים עתידים להיות בתוכו באופן קבע? אין ספק שסטודנט שגר לבד ומשפחה בעלת ארבעה ילדים – יחפשו רכבים אחרים לגמרי. באותה מידה חשוב מאוד לדעת לאיזו מטרה ישמש הארון המבוקש. ייתכן ואנו צופים לארון ייעוד כמחסן מגבות, וייתכן שמקום לכביסה מלוכלכת. אפשר שהוא ישמש לאחסון חפצים של קוסמטיקה, ואפשר שישמש כמחסן כללי של מוצרי ניקיון ביתי. הדרישות והצורך האישי של כל אחד ואחד הם אלה שגוזרים את המבוקש.

במידה והארון מיועד לחדר רחצה של הורי המשפחה, או במידה והוא מיועד לחדר הרחצה של הילדים, חשוב לשים לב שהבדל זה יוצר משמעויות שונות: האם לשים מדפים? אולי מגירות? ומה עם דלתות לארון? כמו כן, כדאי מאוד לבדוק שדלתות הארון נפתחים בצורה נוחה ולא נתקעים באסלה או בכל מיני דברים אחרים בחדר.

איך לבחור ארון אמבטיה
איך לבחור ארון אמבטיה

באיזו פוזיציה למקם את הארון?

בעולם העיצוב המודרני ארון עומד נחשב לבחירה קלאסית יותר, בעוד ארון תלוי נתפס כאלגנטי ומודרני. לכל אחד מהצדדים יש גם צד הופכי: ארון עומד מעניק תחושה שחלל החדר מאוד גדול. ארון עומד מאפשר ליצור קרמיקה ודקורציה על הקיר, וכן מאפשר לנקות טוב יותר את האזור מתחתיו. ארון תלוי, לעומת זאת, בדרך כלל יהיה קטן ביחס לחברו העומד, יהיה בו מקום אחסון מצומצם יותר, ובדרך כלל יתאים למקם אותו בחדר הרחצה של ההורים.

 

איך לבחור ארון אמבטיה – איזה סוג של כיור לבחור?

כאשר באים לבחור בארון קיימות מספר אפשרויות בהן תוכלו לבחור. ניתן לבחור בארון בעל כיור חרס אינטגרלי, או בארון שפלטה מעץ, למשל, מונחת עליו ומעליה יונח הכיור. הבחירה הסטנדרטית יותר היא בכיור האינטגרלי, מפני שכשבוחרים בכיור חרס קיימת הגבלה מסוימת מבחינת המידות של הארונות – מפני שהוא מוכרח לתאום לכיור.

במידה ותבחרו ללכת על כיור מונח ייפתחו בפניכם מגוון אפשרויות רחב הרבה יותר. כך תוכלו לבחור במידות ארון המגיעות אפילו ל- 2.40 מטר, ולהתלבט בין סוגים שונים של כיורים לבחירה: עבים, צבעוניים ומרובעים. מנעד זה מאפשר לכם הרבה יותר חופש מבחינת עולם העיצוב שלכם, וממילא יכולת להעניק לחדר הרחצה שלכם מראה אישי וייחודי.

שימו לב – כאשר תניחו את הכיר, כדאי שתבחרו ברז מעוצב עם נוכחות. כמו כן, תדאגו לכך שהברז יתאים לגובה הכיור וימוקם בצורה נוחה וטובה.

 

איך לבחור ארון אמטיה – חשוב לא לזלזל בחומרי הגלם!

במידה ושכחתם, ארונות אמבטיה מוכרחים להיות עמידים לחום, לחום ומים. משום כך חשוב מאוד לבחור חומרי גלם באיכות גבוהה. לארונות אמבטיה יש מגוון חומרים די רחב, כאשר הבחירה הפופולארית יותר היא גוף סנדוויץ' וציפוי שעשוי מפורניר או פורמייקה.

יש לקוחות המבקשים לעשות את הארון כולו מעץ מלא בצביעה אפוקסית או בגימור טבעי. כמו כן, יש ארונות כאלה שגופם עשוי מעץ פשוט ומתועש הדומה לסיבית. כמעט בלא צורך לציין, עליכם לשים לב כמובן לכך שהפרזול תואם את סוג הארון שבחרתם.

 

ציפויים

לפני שעץ סנדוויץ' או עץ מתועש מורכבים והופכים לשמש כארון אמבטיה, נוהגים לצפות אותם בציפויים שונים. לפניכם מספר סוגים של ציפויים לעץ יחד עם תכונותיהם:

 

פורניר

סוג ציפוי זה הוא בעצם שכבה דקה שגילפו אותה מעץ טבעי והדביקו אותה על גבי עץ מתועש. החזית שמתקבלת עושה רושם של עץ מלא, אף על פי שבפועל הדבר אינו כך. היתרון של הפורניר הוא במראה החיצוני היפה שלו, אך החיסרון שלו הוא בכך שהוא עשוי להתקלף או להתנפח במקרה של לחות או רטיבות בחדר, וכך לאבד את יופיו. מלבד זאת, כדאי לדעת שהוא יחסית קשה לניקוי.

 

פורמייקה

למעשה מדובר בחומרי סינטטי מאוד עמיד, שניתן לרחוץ אותו ולנקות אותו בקלות. ציפוי הפורמייקה יכול לצפות MDF או פלטות סנדוויץ' מבחוץ ומבפנים בצבעים שונים.

 

טפט

לגבי ציפוי זה כדאי לדעת שמדובר בנייר, עם כל המשתמע מכך; ולכן לטפט יש נטייה להתקלף. בשורה התחתונה, אנו לא ממליצים להשתמש בטפט לטובת חדר אמבטיה.

 

ממברנה

ציפוי זה די דומה לפורמייקה. הממברנה ניתן ביכולת אטימות גבוהה, ומשוך כך הוא נחשב למתאים בחדר אמבטיה.

איך לבחור ארון אמבטיה – בהתאמה אישית או מוכן?

במידה ואין לכם דרישות מיוחדות ומצאתם ארון שמתאים לגודל החלל שלכם, ארון מוכן יכול להיות בחירה זולה וטובה עבורכם. אך במידה ואתם צריכים ארון בגודל או בעיצוב ספציפיים, אנו ממליצים לכם לעשות את זה בהזמנה אישית. התייעצות אישית עם המומחים שלנו עשויה לעזור לכם רבות בבחירת הארון המדויק עבורכם.

 

היכן רוכשים ארון אמבטיה?

לרוב כשעושים שינוי בחדר האמבטיה לא רוכשים ארון אמבטיה בלבד, אלא יחד איתו רוכשים גם חיפוי קיר וריצוף, כיורים, ברזים, כלים סניטרים, אביזרים נוספים, אמבט או מקלחון ועוד. משום כך חשוב לרכוש ארון אמבטיה במקום בו תוכלו לראות ולבחור את מכלול הפריטים החשובים עבורכם.

כל המוצרים הנדרשים לכם לחדר האמבטיה יגיעו אליכם על ידי זגגות השרון. חברתנו מייבאת את המוצרים ישירות מיצרנים בסדר גודל עולמי, מזה שנים רבות, עם לקוחות רבים שמרוצים מהאספקה, המלאכה והשירות.

 

מה עם אחריות?

בחלק מהמקומות שמציעים ארונות למכירה בארץ, באפשרותכם לקבל תעודת אחריות מטעם היבואן או היצרן. לרוב האחריות תקפה ל- 3 שנים והיא מתייחסת לבעיות כמו: צירים חלודים וניפוח העץ בארון. אל תדאגו, גם למראה יש אחריות. עבור המראה תוכלו לקבל אחריות למשך שנה על כל מה שקשור לקילוף החומר (מצב נפוץ בחדר אמבטיה). משטח השיש זכאי גם הוא לאחריות נפרדת, אותה נותנת החברה בהתאם לסטנדרטים שלה.

 

סיכום – איך לבחור ארון אמבטיה

שיעורי בית לפני שרצים לבחור אביזרים לאמבטיה זה תמיד דבר חשוב. טרם קניית ארון אמבטיה מומלץ לערוך מספר פעולות פשוטות אך בעלות חשיבות רבה: תמדדו מהם הממדים של החדר ותוודא שקיימת התאמה בין המיקום של הצנרת למיקום של הארון. במידה ואתם עתידים להיכנס לבית חדש לגמרי – חשיבות הבדיקה הזו קריטית כפליים. אך במידה והדירה שלכם נמצאת רק בשלב של שיפוצים, מומלץ לבחור קודם כל את הארון בו אתם מעוניינים ורק לאחר מכן להסביר לקבל את ההוראות של השיפוץ בהן אתם מעוניינים.

מלבד זאת, מומלץ מאוד לשים לב לכך שהארון של האמבטיה מתאים מבחינת הממדים שלו למדדים של החדר עצמו, למיקום של השירותים ולמיקום האמבטיה והמקלחון. לכל פנייה, שאלה, התלבטות והתייעצות, זגגות השרון יעמדו לרשותכם. רכישה מהנה!

 

ארון אמבטיה סדרת אירי​

זגגות השרון
זגגות השרון

חברת זגגות השרון היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן